Unirise PWCD-C19C20-20A-04F-GRN power cable Green 47.2" (1.2 m) C19 coupler C20 coupler
Unirise PWCD-C19C20-20A-04F-GRN. Cable length: 47.2" (1.2 m), Connector 1: C19 coupler, Connector 2: C20 coupler, Cable type: SJT. Input voltage: 250 V, Input current: 20 A
Manufacturer: Unirise
SKU: 3491530
Manufacturer part number: PWCD-C19C20-20A-04F-GRN
C19 to C20 Power Cords
When to use C19 to C20 Power cords
C19 to C20 Power Cords
Cable Type SJT
Cable Length 47.2"
Technical details
Product color Green
Power
Input voltage 250 V
Features
Connector 1 gender Male
Connector 2 gender Female
Connector 1 C19 coupler
Connector 2 C20 coupler
AWG wire size 12
Input current 20 A