Unirise PWCD-515PC5-10A-15F-BLK power cable Black 177.2" (4.5 m) NEMA 5-15R C5 coupler
Unirise PWCD-515PC5-10A-15F-BLK. Cable length: 177.2" (4.5 m), Connector 1: NEMA 5-15R, Connector 2: C5 coupler, Cable type: SJT. Input voltage: 250 V, Input current: 10 A
Manufacturer: Unirise
SKU: 4363864
Manufacturer part number: PWCD-515PC5-10A-15F-BLK
Our Notebook power cords are designed specifically for office environments. Unirise power cables are all UL certified, RoHS compliant and rated to 250V.
Cable Type SJT
Cable Length 177.2"
Power
Input voltage 250 V
Features
Connector 2 C5 coupler
Connector 1 gender Male
Connector 2 gender Female
Connector 1 NEMA 5-15R
Input current 10 A