Unirise PWCD-515PC13-10A-04F-BLK power cable Black 47.6" (1.21 m) NEMA 5-15P C13 coupler
Unirise PWCD-515PC13-10A-04F-BLK. Cable length: 47.6" (1.21 m), Connector 1: NEMA 5-15P, Connector 2: C13 coupler, Cable type: SVT. Input voltage: 125 V
Manufacturer: Unirise
SKU: 4815708
Manufacturer part number: PWCD-515PC13-10A-04F-BLK
5-15P - C13 Desktop/Monitor Power Cord
Cable Type SVT
Cable Length 47.6"
Export Control Classification Number (ECCN) EAR99
Compliance certificates REACH, RoHS
Technical details
Product color Black
Sustainability certificates UL ECOLOGO
Sustainability compliance Yes
Operational conditions
Operating temperature (T-T) -20 - 105 °C
Power
Maximum current 10 A
Input voltage 125 V