StarTech.com SVA12M5NA power adapter/inverter Indoor
StarTech.com SVA12M5NA. Purpose: Universal, Power supply type: Indoor, Input voltage: 110-240 V. Cable length: 40.2" (1.02 m), Width: 1.89" (48 mm), Depth: 1.06" (27 mm). Cables included: AC, Package width: 8.66" (220 mm), Package depth: 12.6" (320 mm). Included power plug types: AU, EU, JP, NA, UK
Manufacturer: StarTech.com
SKU: 4903804
Manufacturer part number: SVA12M5NA
GTIN: 0065030867184
Replace your failed or lost power adapter
Keep a spare power adapter on hand
Conference Table Box for AV Connectivity
10 Gigabit Ethernet Copper-to-Fiber Media Converter
Fiber Media Converter Gigabit 1000Mbps MM Fibre LC 550m
Gigabit Ethernet Copper-to-Fiber Media Converter SM LC 10 km
Gigabit Ethernet Copper-to-Fiber Media Converter - SM LC 20 km
Multi-Input to HDMI Automatic Switch and Converter 4K
1U 17 in. HD 1080p Rackmount LCD Console with Front USB Hub
1U 19in Rackmount LCD Console with Integrated 8 Port KVM Switch
USB 3.0 SATA Hard Drive Duplicator & Eraser Dock
HDMI over CAT5 HDBaseT Extender
4K HDMI over CAT5 HDBaseT Extender
HDMI Over CAT5/CAT6 Extender with Power Over Cable
HDMI over CAT5 HDBaseT Extender RS232 IR Ultra HD 4K 330 ft
4-Port Industrial USB 3.0 Hub
4-Port Charging Station for USB Devices
7-Port USB 3.0 Hub - Desktop or Wall-Mountable Metal Enclosure
7-Port USB 3.0 Hub - Desktop
2 Port Dual DVI USB KVM Switch with Audio & USB 2.0 Hub
2 Port DVI VGA Dual Monitor KVM Switch USB with Audio & USB 2.0 Hub
2 Port Dual DisplayPort USB KVM Switch with Audio & USB 2.0 Hub
4 Port Dual DVI USB KVM Switch with Audio & USB 2.0 Hub
4 Port DVI VGA Dual Monitor KVM Switch USB with Audio & USB 2.0 Hub
The SVA12M5NA is backed by a 2-year StarTech.com warranty and free lifetime technical support.
4-Port Industrial USB 3.0 Hub
7-Port USB 3.0 Hub - Desktop
Products specifications
Attribute name Attribute value
Cable Length 40.2"
Included power plug types AU, EU, JP, NA, UK
Width 1.89"
Depth 1.06"
Height 1.38"
Weight 32 oz
Harmonized System (HS) code 85044095
Compliance certificates RoHS
Technical details
Sustainability certificates RoHS
Packaging data
Package weight 32.6 oz
Package width 8.66"
Package depth 12.6"
Package height 2.01"
Design
Certification CE, FCC, UL
Power
Input voltage 110-240 V
Power plug type Type M
Features
Power supply type Indoor
Input current 2 A
Output voltage 12 V
Purpose Universal
Output current 5 A