Samsung WMN-WM65R signage display mount 65" Black
Samsung WMN-WM65R. Maximum screen size: 65", Minimum VESA mount: 15.7 x 15.7" (400 x 400 mm), Maximum VESA mount: 15.7 x 15.7" (400 x 400 mm). Product color: Black
Manufacturer: Samsung
SKU: 5640146
Manufacturer part number: WMN-WM65R
GTIN: 0887276355443
Products specifications
Attribute name Attribute value
Depth (Max) 0.626"
Width 20.5"
Height 11"
Weight 3.86 lbs
Mounting Type Wall
Panel mounting interface 400 x 400 mm
Harmonized System (HS) code 85299097
Technical details
Product color Black
Packaging data
Package width 23.4"
Package depth 2.95"
Package height 13.3"
Package weight 7.05 lbs
Mounting kit Y
Ergonomics
Maximum screen size 65"
Mounting
Minimum VESA mount 15.7 x 15.7"
Maximum VESA mount 15.7 x 15.7"
Products specifications
Attribute name Attribute value
Depth (Max) 0.626"
Width 20.5"
Height 11"
Weight 3.86 lbs
Mounting Type Wall
Technical details
Product color Black
Packaging data
Package width 23.4"
Package depth 2.95"
Package height 13.3"
Package weight 7.05 lbs
Mounting kit Y
Ergonomics
Maximum screen size 65"
Mounting