RackSolutions DELL-LCD-17V rack accessory Sliding shelf
RackSolutions DELL-LCD-17V. Type: Sliding shelf, Product color: Aluminum, Black, Light Blue, Certification: RoHS. Display diagonal: 17". Mounting depth (min): 11" (27.9 cm), Mounting depth (max): 31.5" (80 cm)
Manufacturer: RackSolutions
SKU: 5182301
Manufacturer part number: DELL-LCD-17V
The Rackmount Monitor Kit allows you to use a standard Flat Panel Monitor and install it into any 4 post rack. Designed to support flat panel monitors with 75mm or 100mm hole patterns, the 20” Sliding Rackmount Monitor Kit can be installed into racks with an installation depth ranging from 11” to 31.5” (279 - 800 mm). We also provide Dell 17” or 19” LCD monitors for additional purchase.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Type Sliding shelf
Technical details
Product color Aluminum, Black, Light Blue
Design
Certification RoHS
Weight & dimensions
Mounting depth (min) 11"
Mounting depth (max) 31.5"
Display
Display diagonal 17"