RackSolutions 2USHL-022HALF-13DV rack accessory Rack shelf
RackSolutions 2USHL-022HALF-13DV. Type: Rack shelf, Product color: Black, Housing material: Steel. Width: 13" (330 mm), Depth: 17.5" (445 mm)
Manufacturer: RackSolutions
SKU: 4614779
Manufacturer part number: 2USHL-022HALF-13DV
GTIN: 0807648001556
Features
These relay rack shelves are compatible with most 19" EIA standard 2Post relay racks. These relay rack shelves have a 60lb. equipment capacity and will support a wide variety of electronic equipment. Electronic devices up to 13" deep can be supported on a relay rack shelf. Transport and seismic options are available for these relay rack shelves if the installation requires.
Features
Products specifications
Attribute name Attribute value
Width 13"
Depth 17.5"