QNAP TRAY-35-NK-BLK02 drive bay panel 3.5"
QNAP TRAY-35-NK-BLK02. Size (imperial): 3.5", HDD size: 2.5/3.5". Width: 5.51" (140 mm), Depth: 7.13" (181 mm), Height: 1.57" (40 mm)
Manufacturer: QNAP
SKU: 4506775
Manufacturer part number: TRAY-35-NK-BLK02
GTIN: 4712511129199
Description: HDD Tray for 3.5" and 2.5" drives without key lock, black, plastic with 6 x screws for 2.5" HDD & 8 x screws for 3.5" HDD
Products specifications
Attribute name Attribute value
Width 5.51"
Depth 7.13"
Height 1.57"
Weight 7.05 oz
Number of HDDs supported 1
Harmonized System (HS) code 84733080
Packaging data
Screws included Yes
Weight & dimensions
Size (imperial) 3.5"