NETGEAR APS1000W power supply unit 1000 W Silver
NETGEAR APS1000W. Total power: 1000 W. Mean time between failures (MTBF): 1272908 h, Compatible products: RPS4000. Product color: Silver. Width: 3.4" (86.4 mm), Depth: 8.17" (207.6 mm), Height: 1.55" (39.3 mm)
Manufacturer: NETGEAR
SKU: 3459351
Manufacturer part number: APS1000W-100NES
GTIN: 0606449085921
Products specifications
Attribute name Attribute value
Height 1.55"
Width 3.4"
Depth 8.17"
Weight 2.27 lbs
Total power 1000 W
Harmonized System (HS) code 84733020
Technical details
Product color Silver
Operational conditions
Storage temperature (T-T) -45 - 85 °C
Operating temperature (T-T) 0 - 50 °C