Mimo Monitors MM-SDW75/100 monitor mount / stand 10" Black
Mimo Monitors MM-SDW75/100. Maximum screen size: 10", Minimum VESA mount: 2.95 x 2.95" (75 x 75 mm), Maximum VESA mount: 3.94 x 3.94" (100 x 100 mm). Tilt angle range: 0 - 90°. Product color: Black
Manufacturer: Mimo Monitors
SKU: 5508091
Manufacturer part number: MM-SDW75/100
  • Tilt: 90 Degree - Swivel: 359 Degree
  • Integrated Cable Management System
  • High Grade Steel and Aluminum
  • VESA Mount (75 X 75 & 100 X 100 mounting holes)
Products specifications
Attribute name Attribute value
Swivel angle 359 °
Housing Material Aluminum, Steel
Mounting Type Wall
Panel mounting interface 75 x 75,100 x 100 mm
Tiltable Y
Technical details
Product color Black
Other features
Number of displays supported 1
Ergonomics
Maximum screen size 10"
Tilt angle range 0 - 90 °
Cable management Y
Mounting
Minimum VESA mount 2.95 x 2.95"
Maximum VESA mount 3.94 x 3.94"