Middle Atlantic Products SNE24D-2442-P1 rack cabinet 24U Freestanding rack Black
Manufacturer: Middle Atlantic Products
SKU: 5539675
Manufacturer part number: SNE24D-2442-P1
GTIN: 0656747207761
  • Lever Lock™ compatible
  • Includes 2 vertical 10” wide accessory mounting plates (select models)
  • Configured for choice of active and passive ventilation schemes
  • Includes fan door, or fan top with thermostatic controller (select models)
  • Includes 70% open front door and vented or solid split rear door
  • Includes one piece of 6” wide vertical wire grid lace (select models)
  • Lever Lock™ compatible
Attribute name Attribute value
Inner Width 19"
Inner Depth 38.5"
Inner Height 42"
Material Steel
Width 24"
Depth 42"
Height 48"