Lind Electronics PA1560T-1506 power adapter/inverter Black
Lind Electronics PA1560T-1506. Output voltage: 15.6 V, Output current: 5 A, Compatibility: Panasonic Toughbook 18, 19, 29, 30, 50, 51, 73, F8, H1, R1, R4, R5, T1, T2, T4, T5, T7, T8, U1,.... Product color: Black. Package dimensions (W x D x H): 5 x 3 x 1.15"
Manufacturer: Lind Electronics
SKU: 1925896
Manufacturer part number: PA1560T-1506
Products specifications
Attribute name Attribute value
Package dimensions (W x D x H) 5 x 3 x 1.15"
Short circuit protection Yes
Batteries Included No
Features
Output voltage 15.6 V
Output current 5 A