Lind Electronics DE20-15-2471 power adapter/inverter Auto Black
Lind Electronics DE20-15-2471. Purpose: Laptop, Power supply type: Auto, Input voltage: 11-16 V. Product color: Black. Width: 2.4" (60.9 mm), Depth: 9.8" (248.9 mm), Height: 1.3" (33 mm). Quantity per pack: 1 pc(s), Cables included: AC
Manufacturer: Lind Electronics
SKU: 3336014
Manufacturer part number: DE20-15-2471
GTIN: 0767377007550
  • Brother Compatible Printers
  • Bare Wire 36″ Input Cable
  • Bondi 90W 41″ Output Cable
  • Low Input Voltage Disconnect
  • High Input Voltage Disconnect
  • Output Short Circuit Protection
  • Output Overcurrent Protection
  • Internal Over Temperature Protection
  • Brother Compatible Printers
  • Bare Wire 36″ Input Cable
  • Bondi 90W 41″ Output Cable
  • Low Input Voltage Disconnect
Products specifications
Attribute name Attribute value
Width 2.4"
Depth 9.8"
Height 1.3"
Weight 33.6 oz
Technical details
Product color Black
Power
Power protection features Over current, Overheating, Short circuit
Input voltage 11-16 V
Features
Brand compatibility DELL
Power supply type Auto
Output voltage 20 V
Output current 4.5 A