Lind Electronics DE1950-4447 power adapter/inverter Auto Black
Lind Electronics DE1950-4447. Purpose: Laptop, Power supply type: Auto, Input voltage: 11 - 16 V. Product color: Black. Cable length: 35.4" (0.9 m), Weight: 20.8 oz (590 g). Quantity per pack: 1 pc(s)
Manufacturer: Lind Electronics
SKU: 4816163
Manufacturer part number: DE1950-4447
GTIN: 0767377010215
  • 11-16 VDC
  • Bare Wire 36″ Input Cable
  • 2.1 mm Snap-In-In 41″ Output Cable
  • 11-16 VDC
  • Bare Wire 36″ Input Cable
Products specifications
Attribute name Attribute value
Weight 20.8 oz
Cable Length 35.4"
Technical details
Product color Black
Power
Input voltage 11 - 16 V
Features
Brand compatibility Dell
Power supply type Auto
Output voltage 19.5 V
Power current type DC1-to-DC2
Output current 5 A