Lind Electronics CBLOP-F21475 power cable Black 36" (0.914 m)
Lind Electronics CBLOP-F21475. Cable length: 36" (0.914 m)
Manufacturer: Lind Electronics
SKU: 2667103
Manufacturer part number: CBLOP-F21475
The Lind CBLOP-F21475 output cable has a 2.1 mm snap-in connector that plugs directly into the Lind-compatible power adapter. The opposite end connector is a 1.7 x 4.75 mm Foxconn connector that plugs directly into the device to be powered.
- Non-fused
- 36-inch cable length
- 18 AWG, UL2464 jacketed
- 2.1 mm snap-in connector to 1.7 x 4.75 mm Foxconn connector
- RoHS Compliant
- Non-fused
- 36-inch cable length
- 18 AWG, UL2464 jacketed
- RoHS Compliant
Products specifications
Attribute name Attribute value
Cable Length 36"