Lenovo 4X20M26252 power adapter/inverter Indoor 45 W Black
Lenovo 4X20M26252. Purpose: Laptop, Power supply type: Indoor, Output power: 45 W. Product color: Black. Width: 1.57" (40 mm), Depth: 3.66" (93 mm), Height: 1.12" (28.5 mm)
Manufacturer: Lenovo
SKU: 4912462
Manufacturer part number: 4X20M26252
GTIN: 0191200521577
This Lenovo 45W Standard AC Adapter (USB Type-C) Power Adapter offers fast, efficient charging at home, in the office, or on the go. This power adapter is compatible with ThinkPad USB-C enabled Notebook and Tablet. Smart Voltage: Its PD technology automatically detects and delivers 5V/2A,9V/2A ,15V/3A or 20V/2.25A
- The PD technology automatically detects and delivers 5V/2A,9V/2A ,15V/3A or 20V/2.25A
- Tested, reliable and backed by a one-year limited warranty
Products specifications
Attribute name Attribute value
Width 1.57"
Depth 3.66"
Height 1.12"
Weight 6 oz
Harmonized System (HS) code 85044095
Technical details
Product color Black
Features
Power supply type Indoor
Power current type AC-to-DC
Output power 45 W