Kensington FP195W10 Privacy Screen for Monitors (19.5" 16:10)
Kensington FP195W10 Privacy Screen for Monitors (19.5" 16:10). Maximum screen size: 19.5". Aspect ratio: 16:10. Suitable for: Monitor, Type: Frameless display privacy filter. Protection features: Damage-resistant, Scratch-resistant, Limits viewing angle: -30 - 30°
Manufacturer: Kensington
SKU: 5776604
Manufacturer part number: K52127WW
GTIN: 0085896521273
Monitor screen proportions 16:10
Limits viewing angle -30 - 30 °
Reduces blue light up to 30 %
Country of Origin South Korea
Width 16.5"
Height 10.4"
Design
Suitable for Monitor
Certification TAA
Weight & dimensions
Width (imperial) 16.5"
Height (imperial) 10.3"
Ergonomics
Display diagonal (metric) 19.5"
Maximum screen size 19.5"