Kensington FP154W10 Privacy Screen for Laptops (15.4" 16:10)
Kensington FP154W10 Privacy Screen for Laptops (15.4" 16:10). Maximum screen size: 15.4". Aspect ratio: 16:10. Suitable for: Notebook, Type: Frameless display privacy filter. Protection features: Damage-resistant, Scratch-resistant, Limits viewing angle: -30 - 30°
Manufacturer: Kensington
SKU: 5752973
Manufacturer part number: K52104WW
GTIN: 0085896521044
Monitor screen proportions 16:9.
Limits viewing angle -30 - 30 °
Reduces blue light up to 30 %
Country of Origin South Korea
Width 13.1"
Height 8.19"
Design
Suitable for Notebook
Certification TAA
Weight & dimensions
Width (imperial) 13.1"
Height (imperial) 8.19"
Ergonomics
Display diagonal (metric) 15.4"
Maximum screen size 15.4"