iStarUSA T-5K25TU-SA drive bay panel Black
iStarUSA T-5K25TU-SA. Product color: Black, Material: SECC. Width: 5.83" (148.1 mm), Depth: 5.43" (137.9 mm), Height: 1.65" (41.9 mm)
Manufacturer: iStarUSA
SKU: 3853913
Manufacturer part number: T-5K25TU-SA
Trayless 5.25" to Slim ODD and 2.5" SATA 6 Gbps HDD SSD Hot-swap Rack with USB 3.0
- High performance transfer rate up to 6.0 Gb/s
- 2.5" hotswappable and trayless drive bays with key lock
- Supports SATA I/II/III 6.0 Gb/s hard drive
- Supports slim optical disc drive
- Supports two USB 3.0 ports
- Constructed with metal body, plastic ABS front panel, and metal latch for heavy use
- Support standard 2.5" HDD/SSD with 9.5mm thickness
- Supports two USB 3.0 ports
Products specifications
Attribute name Attribute value
Material SECC
Width 5.83"
Depth 5.43"
Height 1.65"