Gamber-Johnson DS-LOWER-13 mounting kit Black Steel
Gamber-Johnson DS-LOWER-13. Material: Steel, Product color: Black
Manufacturer: Gamber-Johnson
SKU: 2957815
Manufacturer part number: DS-LOWER-13
GTIN: 0041898986694
Placement: On any MCS top plate or vehicle base without a welded pole
Height Adjustability: Yes - 13" - 18.25" adjustment includes upper pole
Dimensions: 13.0" H x 3.0" W x 3.0" D
Construction: Heavy gauge steel
Finish: Black powdercoat
Weight 2.65 lbs
Finish: Black powdercoat
Weight 2.65 lbs
Products specifications
Attribute name Attribute value
Material Steel
Width 3"
Depth 3"
Height 13"
Technical details
Height adjustment range 13 - 18.2"