CyberPower RB1270X10 UPS battery Sealed Lead Acid (VRLA) 12 V 7 Ah
CyberPower RB1270X10. Battery technology: Sealed Lead Acid (VRLA), Battery voltage: 12 V, Number of batteries included: 10 pc(s). Weight: 58 lbs (26.3 kg), Width: 7.99" (203 mm), Height: 4.29" (109 mm). Package width: 14" (355 mm), Package height: 10" (254 mm), Package depth: 26.2" (665 mm)
Manufacturer: CyberPower
SKU: 4758934
Manufacturer part number: RB1270X10
GTIN: 0649532619566
Products specifications
Attribute name Attribute value
Width 7.99"
Depth 21.8"
Height 4.29"
Weight 58 lbs
Battery Capacity 7 Ah
Technical details
Product color Gray
Packaging data
Package width 14"
Package depth 26.2"
Package height 10"
Package weight 58.9 lbs
Operational conditions
Operating temperature (T-T) 0 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H) 0 - 90 %
Other features
Number of batteries included 10 pc(s)
Battery
Battery technology Sealed Lead Acid (VRLA)
Battery voltage 12 V