CTA Digital PAD-DSTW10 tablet security enclosure White
CTA Digital PAD-DSTW10. Product color: White, Compatibility: iPad Gen 8 (2020), iPad Gen 7 (2019), iPad Air 3 (2019), iPad Pro 10.5, Lock type: Key. Width: 11.2" (285.7 mm), Depth: 11" (279.4 mm), Height: 10" (254 mm). Number of keys included: 2 pc(s)
Manufacturer: CTA Digital
SKU: 5934774
Manufacturer part number: PAD-DSTW10
GTIN: 0656777017705
  • Lock and key security protects tablets from theft
  • Dual iPad stand displays two iPads in separate enclosures
  • Enclosures tilt and rotate 360 degrees for portrait and landscape displays
  • 1 stylus and tether plus built-in holders
  • Full access to ports, buttons, cameras, and headphone jack
  • Mounts to table or countertop with included hardware or adhesive mounting pads
  • Cable routing slots in neck and slack management space within case
Products specifications
Attribute name Attribute value
Width 11.2"
Depth 11"
Height 10"