CTA Digital PAD-ASK11B tablet security enclosure 11" Black
CTA Digital PAD-ASK11B. Maximum screen size: 11", Product color: Black, Compatibility: iPad Pro. Width: 10.2" (260.3 mm), Depth: 8" (203.2 mm), Height: 15.5" (393.7 mm). Number of keys included: 2 pc(s)
Manufacturer: CTA Digital
SKU: 5934742
Manufacturer part number: PAD-ASK11B
GTIN: 0656777016722
  • Case tilts and rotates 360 degrees for portrait and landscape orientations
  • 360-degree rotating base for easy register and customer-side transactions
  • Locking enclosure protects tablet from theft
  • Enclosure allows access to all ports, cameras, buttons, and headphone jack
  • Stylus with elastic tether and built-in holder on base
  • Cable routing slots and slack management space within case prevent unwanted removal when in use
  • Locking steel cable attaches to base or back of case for additional measure of protection
  • Compatible with 11-inch iPad Pro
Products specifications
Attribute name Attribute value
Stand width 10.2"
Width 10.2"
Depth 8"
Height 15.5"
Weight 3.99 lbs
Lock Type Key
Tiltable Y
Number of keys included 2 pc(s)
Stand depth 7.99"
Technical details
Product color Black
Ergonomics
Maximum screen size 11"