BTI HP65W-S-UNIV power adapter/inverter Indoor 65 W Black
BTI HP65W-S-UNIV. Purpose: Notebook, Power supply type: Indoor, Input voltage: 100 - 240 V. Product color: Black. Quantity per pack: 1 pc(s)
Manufacturer: BTI
SKU: 5400119
Manufacturer part number: HP65W-S-UNIV
GTIN: 0886734869126
Products specifications
Attribute name Attribute value
Input Frequency 50/60 Hz
Technical details
Product color Black
Power
Input voltage 100 - 240 V
Features
Brand compatibility HP
Power supply type Indoor
Input current 1.5 A
Output voltage 19 V
Purpose Notebook
Output power 65 W
Output current 3.42 A
Packaging content
Quantity per pack 1 pc(s)
Products specifications
Attribute name Attribute value
Input Frequency 50/60 Hz
Technical details
Product color Black
Power
Input voltage 100 - 240 V
Features
Brand compatibility HP
Power supply type Indoor
Input current 1.5 A
Output voltage 19 V
Purpose Notebook
Output power 65 W
Output current 3.42 A