BTI AC-U90W-AR power adapter/inverter 90 W Black
BTI AC-U90W-AR. Input frequency: 47/63 Hz, Output power: 90 W, Output voltage: 19 V. Product color: Black
Manufacturer: BTI
SKU: 2456667
Manufacturer part number: AC-U90W-AR
-Volts: 19V.
-Watts: 90W.
-Amps: 4.74A.
-Color: Black.
-Volts: 19V.
-Watts: 90W.
-Amps: 4.74A.
-Color: Black.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Input Frequency 47/63 Hz
Technical details
Product color Black
Features
Output voltage 19 V
Output power 90 W
Output current 4.74 A