Bosch LH1-UC30E loudspeaker 2-way Gray Wired 30 W
Bosch LH1-UC30E. Recommended usage: Speaker set unit. Speaker type: 2-way, Audio output channels: 1.0 channels. Connectivity technology: Wired. RMS rated power: 30 W, Frequency range: 212 - 20000 Hz, Impedance: 333 Ω. Product color: Gray
Manufacturer: Bosch
SKU: 3615562
Manufacturer part number: LH1-UC30E
GTIN: 0800549585903
Products specifications
Attribute name Attribute value
Depth 13.9"
Recommended usage Speaker set unit
Frequency range 212 - 20000 Hz
Peak Music Power Output (PMPO) 45 W
Width 14.6"
Height 10"
Weight 12.1 lbs
Housing Material Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Aluminum
Speaker Type 2-way
RMS rated power 30 W
Equalizer N
Technical details
Product color Gray
Ports & interfaces
Connectivity technology Wired
Operational conditions
Storage temperature (T-T) -40 - 70 °C
Operating temperature (T-T) -25 - 55 °C
Power
DC input voltage 15 V
AC input voltage 100 V
Features
Impedance 333 Ω