Bosch LBB4540/32 teleconferencing equipment 1 person(s)
Bosch LBB4540/32. Output impedance: 32 Ω. Signal-to-Noise Ratio (SNR): 80 dB. Dimensions (WxDxH): 1.77 x 1.18 x 6.1" (45 x 30 x 155 mm), Weight: 4.41 oz (125 g)
Manufacturer: Bosch
SKU: 6472186
Manufacturer part number: LBB4540/32
Products specifications
Attribute name Attribute value
Weight 4.41 oz
Frequency range 20 - 20000 Hz
Number of persons 1 person(s)
Signal-to-Noise Ratio (SNR) 80 dB
Output impedance 32 Ω
Ports & interfaces
Audio connections Y
Weight & dimensions
Dimensions (WxDxH) 1.77 x 1.18 x 6.1"