Axiom RE2-12VCC-AX mobile device charger Tablet Black USB Auto
Axiom RE2-12VCC-AX. Charger type: Auto, Power source type: USB, Charger compatibility: Tablet. Input voltage: 12 V, Maximum output voltage: 5 V. USB 2.0 ports quantity: 1. Product color: Black
Manufacturer: Axiom
SKU: 4893705
Manufacturer part number: RE2-12VCC-AX
GTIN: 0841280141881
Designed for your Surface Pro 3 and Surface Pro 4, the Portable 12V 2.58A Car Charger provides power when you need it.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Technical details
Product color Black
Ports & interfaces
USB 2.0 ports quantity 1
Power
Input voltage 12 V
Power source type USB
Maximum output voltage 5 V
Features
Input current 2.58 A
Output current 1000 mA