AddOn Networks PA-1900-24-AA power adapter/inverter Indoor 90 W Black
AddOn Networks PA-1900-24-AA. Purpose: Notebook, Power supply type: Indoor, Output power: 90 W. Product color: Black. Package width: 4" (101.6 mm), Package depth: 8" (203.2 mm), Package height: 2" (50.8 mm)
Manufacturer: AddOn Networks
SKU: 5754096
Manufacturer part number: PA-1900-24-AA
GTIN: 0821455608715
This is an ASUS® compatible 90W 19V at 4.7A laptop power adapter specifically designed for ASUS® notebooks. Our power adapters are 100% tested and compatible with the intended systems.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Technical details
Product color Black
Packaging data
Package width 4"
Package depth 8"
Package height 2"
Package weight 16 oz
Features
Output current 4.7 A
Brand compatibility ASUS
Power supply type Indoor
Output voltage 19 V
Purpose Notebook
Output power 90 W