AddOn Networks 4X20E50574-AA power adapter/inverter Indoor 170 W Black
AddOn Networks 4X20E50574-AA. Purpose: Laptop, Power supply type: Indoor, Output power: 170 W. Product color: Black. Cables included: AC, Package width: 4" (101.6 mm), Package depth: 8" (203.2 mm)
Manufacturer: AddOn Networks
SKU: 5293920
Manufacturer part number: 4X20E50574-AA
GTIN: 0821455613351
This is a Lenovo® 4X20E50574 compatible 170W 20V 8.5A laptop power adapter specifically designed for Lenovo® notebooks. Our power adapters are 100% tested and compatible with the intended systems.
Product color Black
Packaging data
Package width 4"
Package depth 8"
Package height 2"
Package weight 16 oz
Features
Output power 170 W
Output current 8.5 A
Brand compatibility Lenovo
Power supply type Indoor
Output voltage 20 V