Accu-Tech MW-10FT-550CFM rack accessory
Accu-Tech MW-10FT-550CFM. Product color: Black. Width: 21.7" (551 mm), Depth: 4.06" (103 mm), Height: 25.1" (636.5 mm). Package weight: 16 lbs (7.26 kg)
Manufacturer: Accu-Tech
SKU: 5538540
Manufacturer part number: MW-10FT-550CFM
GTIN: 0656747093470
Save time with Integrated Fan Tops! Ships assembled. Integrated fan tops include 10” fans, fan guards.
- Pre-assembled fan top with one 10” fan
- Fits WR, WRK, MRK, VRK, VMRK, and DRK racks
- Includes removable two space service plate
- Service plate allows top removal without disrupting cable bundles
- Steel construction with black finish
Products specifications
Attribute name Attribute value
Width 21.7"
Depth 4.06"
Height 25.1"