Middle Atlantic Products MK-1945-24 rack cabinet Freestanding rack Black
Middle Atlantic Products MK-1945-24. Type: Freestanding rack, Product color: Black
SKU: 5542010
Manufacturer part number: MK-1945-24
GTIN: 0656747068850
- 2 mounting depths available: 16-7/16" (6-3/8" useable) and New! 24" (14" useable)
- Oversized cable ducts manage massive cable bundles
- Unique swiveling front D-rings provide patch cable management
- Integral top cable tray, front & rear
- Modern design incorporates captive fasteners
- Hook and loop fasteners and front cable feed-through holes included
- 100 rack screws included
- 100 rack screws included
Products specifications
Attribute name Attribute value
Height 83.7"
Width 24"
Depth 24"