Accu-Tech ERK-10FT-550CFM rack accessory
Accu-Tech ERK-10FT-550CFM. Product color: Black. Size (imperial): 10", Width: 19.8" (501.7 mm), Depth: 4.06" (103.1 mm). Quantity per pack: 1 pc(s), Package weight: 8 lbs (3.63 kg)
Manufacturer: Accu-Tech
SKU: 5541488
Manufacturer part number: ERK-10FT-550CFM
GTIN: 0656747093494
Save time with Integrated Fan Tops! Ships assembled. Integrated fan tops include 10” fans, fan guards.
- Pre-assembled fan top with one 10” fan
- Fits WMRK, ERK and ERK-KD (35 space and higher), SCRK racks
- Steel construction with black finish
Products specifications
Attribute name Attribute value
Width 19.8"
Depth 4.06"
Height 14.4"
Technical details
Product color Black
Packaging data
Package weight 8 lbs
Weight & dimensions
Size (imperial) 10"