Lind Electronics PA1560-4569 power adapter/inverter Indoor Black
Lind Electronics PA1560-4569. Purpose: Laptop, Power supply type: Indoor, Input voltage: 12-32 V. Connector(s): 2.5mm. Product color: Black. Cable length: 35.8" (0.91 m), Width: 3" (76.2 mm), Depth: 5" (127 mm). Cables included: AC
Manufacturer: Lind Electronics
SKU: 4654652
Manufacturer part number: PA1560-4569
- Low Input Voltage Disconnect
- High Input Voltage Disconnect
- Output Short Circuit Protection
- Output Overcurrent Protection
- Internal Over Temperature Protection
- Low Input Voltage Disconnect
Products specifications
Attribute name Attribute value
Width 3"
Depth 5"
Height 1"
Weight 13 oz
Cable Length 35.8"
Technical details
Product color Black
Design
Detachable cable Yes
Power
Input voltage 12-32 V
Power protection features Over current, Over voltage, Overheating, Short circuit, Under voltage
Features
Output voltage 15.6 V
Output current 6 A
Brand compatibility Panasonic
Power supply type Indoor
Purpose Laptop
Adjustable output voltage No
Other features
Connector(s) 2.5mm