Lind Electronics PA1560-1509 power adapter/inverter Black
Lind Electronics PA1560-1509. Output voltage: 15.6 V, Output current: 6 A, Compatibility: Panasonic Toughbook 01, 17, 25, 27, 28, 33, 34, 35, 37, 45, 47, 48, 61, 62, 63, 71, 72. Product color: Black. Package dimensions (W x D x H): 5 x 3 x 1.15"
Manufacturer: Lind Electronics
SKU: 1207967
Manufacturer part number: PA1560-1509
CAN BE USED WITH FORKLIFTS OR HEAVY EQUIPMENT THAT PROVIDE 30 to 42 VDC INPUT POWER.
Products specifications
Attribute name Attribute value
Package dimensions (W x D x H) 5 x 3 x 1.15"
Short circuit protection Yes
Batteries Included No
Technical details
Product color Black
Features
Output voltage 15.6 V
Output current 6 A